Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

İade ve Değişim

İnternet Sitemizden Kolay İade

1 - “Siparişlerim” adımından iade talebinizi oluşturabilir veya 02124381079 numaralı deritel.com Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

İade ve değişim talebinizin oluşturulması için “Hesabım” menüsü altındaki “Siparişlerim” adımından iade talebinizi açabilirsiniz. Bunun için ilgili siparişinizin detayını açarak iade ve değişim talebi olan ürününüzün yanındaki “İade / Değişim Talebi” bağlantısına tıklayınız. Açılan pencerede iade nedeninizi belirterek açıklama bölümünü doldurup “Talep Gönder” butonuna tıklayınız. Talebinize Çağrı Merkezimiz tarafından en kısa süre içinde dönüş yapılarak süreciniz başlatılacaktır. Dilerseniz direkt Çağrı Merkezimizi arayarak da iade ve değişim talebinizi bize iletebilirsiniz. Talebiniz oluşturulduktan sonra iade kargo kodu size SMS ile gönderilecektir. İade ürünlerinizin durumunu takip edebilmek için mutlaka iade kargo kodu ile iade yapmalısınız. Ayrıca İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler bölümünü de okumanızı tavsiye ederiz.

2 - Ürünlerinizi tüm aksesuarları ve faturası ile birlikte orijinal kutusuna yerleştirmeniz gerekmektedir.

İade ve değişim işleminiz için faturanın asıl nüshasındaki bazı bilgilerin doldurulması gerekmektedir. İade kolonunun altında iade etmek istediğiniz ürüne ait satırda iade adedini, sol altta iade eden kişi olarak adınızı, soyadınızı, iletişim telefonuzu ve adres bilgilerinizi yazıp imzalamanız gerekmektedir. Son olarak faturanızın arkasındaki kutu içerisine iade/değişim nedeninizi ayrıntılı olarak yazmanızı rica ederiz. Ayrıca İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler bölümünü de okumanızı tavsiye ederiz.

3 - İadenizi SMS ile iletilen kargo kodu ile birlikte ürünleri size teslim eden kargo firması ile adresinizden veya kargo firmasının şubesine kendiniz teslim ederek yapabilirsiniz.

İade ve değişim işlemleriniz için talebiniz, ürünlerinizi size teslim eden kargo firmasına Çağrı Merkezimiz tarafından iletilecek ve teslimat adresinizden ürünleriniz alınacaktır. İade etmek istediğiniz ürünlerin orjinal kutusuna ve ambalajına konularak, faturanın asıl nüshası ve SMS ile gönderilen iade kargo kodu ile birlikte kargo firmasına teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünleriniz ücretsiz olarak adresinizden alınacaktır. Dilerseniz ürünlerinizi Çağrı Merkezimiz tarafından size iletilen iade kargo kodu ile birlikte kargo firmasının şubesine kendiniz de teslim edebilirsiniz. İade ürünlerinizin durumunu takip edebilmek için mutlaka iade kargo kodu oluşturmalı ve bu kodla iade yapmalısınız.

4 - İade talebiniz değerlendirildikten sonra en kısa süre içerisinde ürünlerinize ait ücret iadesi tarafınıza yapılır. İade tutarınızın hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık göstermektedir.

Kargo firması tarafından alınan ve bize ulaşan ürünlerinizin iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda kayıtlı e-posta adresiniz aracılığıyla bilgilendirilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünlerin tutarı en kısa sürede ve iş günleri içerisinde satın alma sırasındaki ödeme şeklinize uygun olarak yapılır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık göstermektedir. Ödeme şekliniz “Kredi Kartı” ise ilgili tutar online olarak kredi kartınıza yapılır. Ödeme şekliniz “Havale/EFT” ise ilgili tutar bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza ödenir. Taksitli alışverişlerde iade tutarı banka tarafından taksit sayısı kadar ayda iade edilmektedir.

5 - İnternet sitemizden “Mağazadan Teslim Al” seçeneği ile aldığınız ürünlerin iadesini sadece teslim aldığınız mağazamızdan yapabilirsiniz.

Ürünlerinizin iadesini 14 günlük cayma süresi içinde teslim aldığınız mağazamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Mağazalarımızdaki Müşteri Hizmetleri bölümüne ürünleriniz ve faturanız ile başvurduğunuzda iade talebiniz hızlıca gerçekleştirilecektir. 7 gün içerisinde teslim alınmayan ürünler için otomatik olarak iade süreci başlayacaktır. Ayrıca İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler bölümünü de okumanızı tavsiye ederiz.


6 - İade talebiniz mağazamızda hızlıca işleme alınır ve ürünlerin tutarı tarafınıza iade edilir.

Ürünlerinizi satın alırken ödeme şekliniz “Kredi Kartı” ise ilgili tutar direkt olarak kredi kartınıza yapılır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık göstermektedir. Taksitli alışverişlerde iade tutarı banka tarafından taksit sayısı kadar ayda iade edilmektedir. Ödeme şekliniz “Banka Kartı” veya “Nakit” ise ilgili tutar nakit olarak tarafınıza ödenir.

İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Satın aldığınız ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade veya değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre, Evimdekipazar.com 14 günlük cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı (ürünün olağan kullanımı) dışında meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.
İnternet sitemizden satın aldığınız ürünlerin iade sürecini internet sitemizden ve çağrı merkezimizden başlatabilir. Dilerseniz size en yakın mağazamıza giderek de yapabilirsiniz.
Tüzel kişiliğe sahip olan ve şirket adına düzenlenmiş olan faturalarda iade ve değişim taleplerinde; ilgili şirketin iade ve değişim yapılacak ürünler için Evimdekipazar.com adına iade faturası düzenlemesi gerekmektedir. İlgili şirket e-vergi mükellefi ise düzenlenmiş olan e-iade faturasının numarasını Evimdekipazar.com ilgili iade dönemi içerisinde iletmesi gerekmektedir. İade faturası düzenlenmesi kanuni bir yükümlülüktür.
Kredi kartı sahteciliği, dolandırıcılık vb. gibi şüpheli olabilecek kanuna aykırı işlemlerin tespit edilmesi durumunda, nihai tüketicilerin zarar görmesine sebep olabilecek satın alımlarda siparişler iptal edilebilir. Alışverişe ait ödeme alınmışsa yasal süre içerisinde geri ödeme yapılır.
Demonte olarak satılan ürünlerde, ürünün montajı yapılmışsa mutat kullanım kapsamı dışında tutulur ve iade süreci başlatılmaz.
Kurulumu servis tarafından yapılacak ürünler için servis dışında kutunun açılması ve kurulumunun yapılması durumunda ürünler iade kapsamı dışında kalmaktadır.
İade etmek istediğiniz ürünü kargolanabilmesine olanak sağlayacak şekilde orijinal kutusuna ve ambalajına koyarak, faturanın asıl nüshası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
İade edeceğiniz ürünlere ait hediye olarak verilen promosyonlu ürünler varsa bu ürünlerin de aynı anda iadesinin yapılması gerekmektedir.
Sağlık ve hijyen açısından ve ilgili mevzuat gereği; havlu, nevresim takımı, çarşaf, yastık, yastık kılıfı, yorgan, yaylı yataklar, klozet takımları, klozet kapakları, klozet fırçaları, kişisel bakım ürünleri, çizme, bot, ayakkabı, eldiven, maske gibi ürünlerin koşulsuz iadesi kabul edilmemektedir. Bu gibi ürünlerin iadesi ancak ürünlerin ambalajının açılmamış ve/veya ürünün denenmemiş olması koşuluna bağlıdır.
Elektrikli ürünlerde iade ve değişim işlemi için yetkili servis raporu gerekmektedir. Ürünlerin faturası ve garanti belgesi ile servisine başvurarak yetkili servis raporu alabilirsiniz. Yetkili servis raporu sonucuna göre ürünlerin kusurlu/arızalı olması durumunda iadeniz tarafımızca gerçekleştirilecektir.
Servis garantisi altında olan ürünler ancak “yetkili servis raporu” dahilinde değiştirilebilmektedir. Servis ağı bulunmayan ürünlerde iade için doğrudan 0232 458 87 7050 numaralı Koçtaş Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.